הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4.3
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
3
5
1
0
קרעי עולם
להשאלה

קרעי עולם

יעל פורמן
להשאלה

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4.3
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
3
5
1
0
39 
39 
גודל (עמ'): 422
מו"ל: מודן הוצאה לאור

תקציר

נכון שתמיד חלמתם להיכנס למשחק מחשב ולחיות בעולם הפנטזיה שבו?


הוריו העשירים של לירון קנו לו מחשב גיימינג משוכלל וחדשני למשחקי מציאות מדומה. אבל לירון לא שיחק במחשב שלו כבר חודשים – מאז שגיל, חברו הטוב ושותפו למשחקים, החליט לכתוב משחק מציאות מדומה ייחודי, שונה מכל משחק שאי פעם שיחקו. ללירון נמאס מההשתלטות של גיל על המחשב שלו והוא דורש לקחת חלק בהרפתקה.


אבל משהו משתבש. גיל ולירון מוצאים את עצמם כלואים במשחק ואינם מסוגלים לחזור הביתה. הם נקלעים למאבק איתנים בין קינסה, מכשף רב-עצמה, לבין סטארין השחור, יריבו המר שהדיח אותו מכס השלטון. כתנאי לעזרתו להחזיר אותם הביתה, קינסה שולח אותם למשימה מסוכנת נגד השליט האימתני. האם יצליחו לשרוד בעולם המשחק שנוצר על מנת לשבור את המוסכמות והחוקים המשעממים? ואם הם אינם קובעים עוד את חוקי המשחק, מי באמת עושה את זה?

קרעי עולם מעמת את גיבוריו עם הקשיים המציאותיים של עולם הפנטזיה, ומראה שלעיתים קרובות המרחק בין מציאות לפנטזיה קטן משחשבו.

המשך קריאה
  • ISBN: 20-53359
  • גודל (עמ'): 422
  • מו"ל: מודן הוצאה לאור
  • Publishing Date: 29/10/2017
  • שם המחבר: יעל פורמן
  • זמין להשאלה: כן

ביקורות

הסיפור הוא סיפורם של גיל ולירון, שני נערים על סף גיל ההתבגרות. הם שונים מאוד זה מזה באופיים ובהעדפותיהם – גיל הוא חובב תכנות ואיש המחשבים, ולירון – שגם הוא אוהב לשחק במשחקי מחשב, נמשך יותר דווקא אל הבמה והתיאטרון.הם חולקים אהבה משותפת למשחקי מציאות מדומה, וכאשר הוריו של לירון קונים לו מחשב חדש, גיל "משתלט" עליו וכותב משחק הרפתקה אפי בעולם מלהיב ומרתק, יותר משיצא להם לשחק אי פעם בעבר. כאשר גיל רוצה לבחון את המשחק בפעם הראשונה, לירון מתעקש להצטרף אליו – ומהר מאוד מוצאים את עצמם שני הנערים עמוק מדי בתוך העולם הדמיוני.


מכאן מתחילה הרפתקה סוחפת רוויית אקשן ודילמות מוסריות. לירון וגיל נקלעים לסכסוך בין מכשפים כבירים ושומעים גרסאות שונות של אותו הסיפור, כך שהם לא יכולים לדעת מי טוב ומי רע. הם פוגשים אנשים שעוזרים להם – לא בהכרח אנשים טובי לב או מוסריים בעצמם, ולוקחים איתם משהו, בתרמיל או בלב (או גם וגם) מכל אחת מהתחנות שבדרך. מתלווה אליהם דמות משנה של כוהנת צעירה ורבת תושייה.להמשך הסקירה

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו