הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
מירוץ חיי
להשאלה

מירוץ חיי

אבי מויאל
להשאלה

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0

במקום 46 

27.6 

במקום 46 

27.6 

גודל (עמ'): 224
מו"ל: ידיעות ספרים

תקציר

במשך 39 שנים שירת ד"ר אבי מויאל בצה"ל ביחידות המיוחדות. בתחילה כמדריך כושר קרבי ובהמשך כקצין כושר קרבי ואף כצלף. מסיירת גולני, דרך שלדג ועד לסיירת מטכ"ל המעוטרת היה לו תפקיד מרכזי וייחודי בהכנת הכוחות לפעולות המיוחדות. את התיאוריות ותורות האימון שפיתח בימים ההם לקח איתו לתפקיד ראש מחלקת הכושר הקרבי בצה"ל — שם הוביל מהפכה חסרת תקדים באורח החיים ובתורת האימון בצה"ל.

כמו המהפכות שהוביל מויאל בצה"ל, כך גם בעולם האזרחי: מאימון הכושר הגופני בנבחרת ישראל בכדורגל, דרך תוכנית שיקומית מיוחדת לראש המוסד מאיר דגן ז"ל, שמיושמת עד היום בבית החולים איכילוב, וכעת בהקמת מסלול לימודים המשלב בין תשוקותיו לחינוך, לספורט וליזמות, בדמות המסלול לחינוך וספורט בחוג לחינוך וחברה קריה האקדמית אונו.

לצד סיפורו האישי הייחודי, כבן לעולי מרוקו שעמלו יומם וליל על מנת שילדיהם לא יחושו מחסור, מנגיש הספר את תורות האימון שפיתח מויאל, כשבין השאר הוא מבקש להתוות את הנתיב לאימוץ אורח חיים בריא עבור כל אזרחי ישראל. בספר נשזרו טורים ועדויות של מיטב הקצינים והבכירים שמויאל עבד איתם במשך השנים: נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, גבי אשכנזי, משה (בוגי) יעלון, הרצי הלוי, אברם גרנט, עמר בר־לב, עופר צמחי, גיורא ענבר ועוד.

ד"ר אבי מויאל הוא מרצה בכיר בקריה האקדמית אונו, אב לשניים, מתגורר בהרצליה. זהו ספרו הראשון.


"סיפורו של מויאל ירתק כל קורא, והוא דוגמה והוכחה ניצחת לכך שמלח הארץ במדינת ישראל אינו נתון חברתי הקשור באליטות אלא המשאב הנחצב ומתפתח מסלעי בניה." (פרופ' נתנאל לאור)

"בשפה פשוטה ובהירה מספרים אבי וחבריו על הדרך שעבר מתקופת ילדותו ובחרותו כילד ביישן אל מי שהוא היום. הספר מומלץ מאוד לכל מי שמעוניין לא רק בספורט אלא גם בסיפור אישי של אדם מעניין." (פרופ' מיקי בר־אלי)

"סיפורו של ד"ר אבי מויאל הוא סיפור מעורר השראה של אדם שסלל את דרכו במו רגליו עד לפסגת ההשפעה במדינת ישראל בכל הנוגע לאורח חיים בריא, תזונה נכונה ופעילות גופנית. כשתסיימו לקרוא אותו יהיה לכם חשק להתחיל לרוץ." (פרופ' נחמן אש)

"ספרו של ד"ר אבי מויאל מספר את סיפורו האישי המרתק מתקופת ילדותו כבן למשפחת עולים במגדל העמק ועד לתקופת כהונתו כרמ"ח כושר קרבי [...] ומבטא יותר מכול את מסירותו לקידום אורח חיים בריא." (פרופ' רוני לידור)

"אבי מויאל, מהפכן של ממש, מסמן ב'מרוץ חיי' את המטרה החדשה - תוכנית אסטרטגית לעידוד הילדים והנוער לאימוץ דפוסי פעילות גופנית לאורח חיים בריא. אני מאחוריו." (יעל ארד)

  • ISBN: 3626540
  • גודל (עמ'): 224
  • מו"ל: ידיעות ספרים
  • Publishing Date: 02/05/2021
  • שם המחבר: אבי מויאל
  • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו