הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
16 דירוגים
4.3
ממוצע
1
1
2
0
3
3
4
2
5
10
0
חולצות אדומות
להשאלה

חולצות אדומות

ג'ון סקאלזי
להשאלה

דרג ספר זה מתוך 5
16 דירוגים
4.3
ממוצע
1
1
2
0
3
3
4
2
5
10
0
39 
39 
גודל (עמ'): 304
מו"ל: אופוס

תקציר

סגן משנה אנדרו דאל הצליח להתקבל אל האינטרפיד, ספינת הדגל היוקרתית של האיחוד האוניברסלי מאז שנת 2456. זהו תפקיד יוקרתי ביותר שבמסגרתו יוכל להשתתף בעשרות משלחות מחקר עם הקצינים המפורסמים והמעוטרים ביותר בצי.

נראה שהחיים מחייכים אל אנדרו... אך אז הוא מתחיל להבין שכל משימת מחקר כוללת בתוכה מפגש אלים וקטלני עם כוחות חייזריים. הקצינים הבכירים תמיד ישרדו את המפגשים הללו ולמרבה הצער, לפחות איש צוות אחד מהדרגים הנמוכים תמיד ימות. מתברר שאנשי צוות נבונים מוצאים את כל התירוצים והסיבות על מנת לחמוק מהשתתפות באותן משימות.

 

אנדרו ושאר חבריו מבינים כי ימיהם ספורים, ושאם הם לא רוצים למות בידי חייזרים מפלצתיים, נחילי רובוטים רצחניים או באמצעות פיצוץ אקראי של לוח בקרה, הם חייבים ליטול את גורלם בידיהם.

 

בספר זה, ג'ון סקאלזי, מחבר סדרת "מלחמת האדם הזקן", בוחן את מצבן של החולצות האדומות, אותם קצינים זוטרים וחסרי שם המוצאים את מותם האכזרי בסדרות המד"ב השונות לאורך ההיסטוריה, מ"מסע בין כוכבים" ועד "סטארגייט" - אותן דמויות שנהרגות רק על מנת להראות לצופים כי המצב אכן מסוכן, אבל הדמויות הראשיות, אשר מחזיקות בחוזים עד סוף העונה לפחות, לעולם לא ייפגעו. כעת מגיע זמנן של החולצות האדומות לתפוס פיקוד.

המשך קריאה
  • ISBN: 978-0-7653-1699-8
  • גודל (עמ'): 304
  • מו"ל: אופוס
  • Publishing Date: 26/05/2015
  • שם המחבר: ג'ון סקאלזי
  • תורגם ע"י: צפריר גרוסמן
  • זמין להשאלה: כן

ביקורותמדע בדיוני הוא האיחוד המושלם בין מדע לספרות, איזון מושלם בין השכל והרגש.

או, לפחות, כך זה אמור להיות ביצירות מדע בדיוני שכתובות היטב. הבעיה היא שכל אחד שיש לו מקלדת היום יכול להתיימר לכתוב מד"ב, גם אם הוא מצטיין רק באחד מהשניים האלו, או במקרה הגרוע ביותר - באף אחד מהם.

ועל הסוג האחרון סקאלזי מסתלבט בספר הזה חופשי.

היריבים האמיתיים בספר הזה הם לא רק מפלצות וחייזרים אימתניים, קציני ספינת חלל מושחתים וכוכבי לכת עוינים. עד מהרה מתגלה כי הרחק מתחת לסאבטקסט שוכן דבר מה גרוע בהרבה: כתיבה גרועה, עצלנית ורשלנית, עלילה מלאה חורים שחורים ששואבים מהאוויר את כל ההיגיון, נסיבתיות בלתי מתקבלת על הדעת ועוד כהנה וכהנה רעות חולות שכותבים, מתחילים כמו גם ותיקים, נאבקים בהן.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו