הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
3.1
ממוצע
1
2
2
1
3
3
4
0
5
3
0
הרץ במבוך 1: הרץ במבוך
להשאלה

הרץ במבוך 1: הרץ במבוך

ג'יימס דשנר
להשאלה

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
3.1
ממוצע
1
2
2
1
3
3
4
0
5
3
0

במקום 38 

24.7 

במקום 38 

24.7 

סדרה:‎ הרץ במבוך - 1
גודל (עמ'): 365
מו"ל: הוצאת הקיבוץ המאוחד

תקציר

כשתומס מתעורר במעלית, הדבר היחיד שהוא מצליח לזכור הוא שמו הפרטי. אין לו שום זיכרונות על הוריו או על ביתו, והוא אינו זוכר גם איך הגיע למקום שבו הוא נמצא. הזיכרון שלו ריק. אבל הוא לא לבד. כשדלתות המעלית נפתחות, תומס מוצא את עצמו בתוך קבוצה של נערים שמקבלים את פניו ב"קרחת" - מתחם ענקי מוקף חומות אבן.
הנערים ב"קרחת", בדיוק כמו תומס, אינם יודעים למה או איך הם הגיעו לשם. הם יודעים רק שבכל בוקר עד עכשיו נפתחו בחומה דלתות אבן עצומות שמובילות אל המבוך שסובב אותם, ובכל לילה הן ננעלו; שאחת לשלושים יום נשלח במעלית עוד נער ל"קרחת"; ושאף אחד אינו רוצה להיתקע במבוך אחרי רדת הלילה. יום אחרי תומס מגיעה במעלית נערה - הנערה הראשונה שנשלחה למקום אי פעם. מפתיע אף יותר הוא המסר שבפיה. הנערים תמיד היו משוכנעים שאם יצליחו למצוא את דרכם החוצה מן המבוך שמסביב ל"קרחת", יש להם סיכוי לחזור הביתה... גם אם אין להם מושג איפה הבית הזה נמצא. אבל עכשיו מסתמן שאולי אין מוצא מן המבוך. משהו בבואה של הנערה מעלה בתומס זיכרון עמום. משהו אומר לו שאם רק יצליח להגיע אל הסודות האפלים שמסתתרים בתוך מוחו, יצליח לפתור את התעלומה שנקלע אליה. ג'יימס דשנר נולד ב-1972 בג'ורג'יה שבארה"ב, למשפחה בת חמישה ילדים. כיום הוא חי עם אשתו וארבעת ילדיו בהרי הרוקי. מילדותו רצה דשנר להיות סופר. הוא קרא כל ספר שמצא, וחיבר סיפורים בעצמו. למרות זאת, בבגרותו בחר ללמוד ראיית חשבון, אך לבסוף החליט לנסות ולממש בכל זאת את חלום ילדותו - הכתיבה. דשנר כותב לנוער - ספרי הרפתקאות, פנטזיה ומדע בדיוני. ספריו תורגמו לשפות רבות וזוכים להצלחה. הוא זכה בפרסים רבים. ספרו "הרץ במבוך" נמצא במשך שנה ברשימת רבי-המכר של הניו יורק טיימס.
המשך קריאה
  • ISBN: 31-9005662
  • גודל (עמ'): 365
  • מו"ל: הוצאת הקיבוץ המאוחד
  • Publishing Date: 01/08/2013
  • שם המחבר: ג'יימס דשנר
  • תורגם ע"י: דבי אילון
  • זמין להשאלה: כן

ביקורותבשביל תומס וחבריו, "מבוכים ודרקונים" זה לא משחק – זו המציאות.
תומס מתעורר. אין לו מושג היכן הוא. אבל הוא לא לבד. חבורת הנערים אשר מוצאים את תומס נטושים ממש כמוהו. הם חיים בקרחת יער מוקפת חומות, עם שערים שנסגרים בלילה. לאיש מהם אין זיכרונות מחייהם הקודמים, ואף אחד אינו יודע כיצד הגיעו לשם. הם מרגישים כאילו הם במשחק מעוות, שאין לו התחלה ואין לו סוף.
נערה ראשונה המגיעה למקום עם מסר תמוה בפיה, משנה את חוקי המשחק.
בן לילה כמעט מוצאים את עצמם תומס וחבריו מתמודדים מול סכנות מסמרות שיער, מאחורי חומות הגנה המתמוטטות בזו אחר זו. קרחת היער הופכת לחידה אחת גדולה, וממציא המשחק המעוות, יהיה מי שיהיה, אולי אינו מעוניין כלל בהישרדותם.
דיסטופיה נפלאה, שבמרכזה רעיון שונה מאוד מכל הדיסטופיות שקראתם עד כה.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו