הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
החודש הארוך ביותר
להשאלה

החודש הארוך ביותר

מיכאל בר-זהר
להשאלה

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
48 
48 
גודל (עמ'): 296
מו"ל: ידיעות ספרים

תקציר

החודש הארוך ביותר הוא החודש שנמתח בין 12 במאי 1967 – עת החלו כוחות צבא מצריים לנוע לתוך מדבר סיני – ל-10 ביוני 1967 – היום שבו ניצבו כוחות צה"ל לאורך תעלת סואץ על גדות הירדן וברחבי רמת הגולן.

החודש הסוער הזה מתואר על ידי מיכאל בר-זהר בקצב מרתק ועוצר נשימה, יום אחר יום, שעה אחר שעה. הספר חושף את הסודות הכמוסים שמאחורי המאורעות הפוליטיים והצבאיים ערב המלחמה ובמהלכה.

בר-זהר מתאר את הצעדים הגורליים של קברניטי ישראל והעולם – ולצדם את קורותיהם של כמה אזרחים ואנשי צבא שמייצגים את החברה הישראלית ואת צה"ל של אותם ימים. בצד תיאור פגישתו של אבא אבן עם שארל דה גול, המצוטטת כמעט מילה במילה, מתוארת דמותו של הטייס רס"ן אריה בן-אור, שנפל ביום האחרון למלחמה. בצד מהלכים פוליטיים מורכבים בירושלים, ערב הקמת ממשלת אחדות לאומית, מסופרת מלחמתה הפרטית של אסתר ארדיטי-זלינגר, הצעירה הירושלמית שזכתה לכינוי "המלאך של הצנחנים". לבטיו של הנשיא לינדון ג'ונסון, היסוסיו של ראש הממשלה לוי אשכול והכרעותיו של משה דיין – הם גם הרקע למלחמתם הפרטית של סרן עמוס כ"ץ, גיא יעקובסון ואחרים.

החודש הארוך ביותר שונה מכל הספרים שהתפרסמו עד כה על מלחמת ששת הימים. זהו ספר מרתק, השובה את לב הקורא למן המילה הראשונה, ויחד עם זאת משמש כמחקר היסטורי בעל חשיבות רבה, שהתפרסם גם בארצות הברית ובאירופה.

פרופסור מיכאל בר-זהר, היסטוריון וסופר, היה ח"כ מטעם מפלגת העבודה ויו"ר ועדת החינוך והתרבות, דובר משהב"ט, מרצה באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטת אמורי שבארצות הברית. הוא כתב למעלה מ-30 ספרים, בהם הביוגרפיות של דוד בן-גוריון, שמעון פרס, איסר הראל וד"ר יעקב הרצוג, וכן ספרי תעודה רבים, בהם "ביום נקם", "מול המראה האכזרית", "הרכבות יצאו ריקות", "נקמת מינכן" (עם איתן הבר), "המוסד – המבצעים הגדולים" ו"צה"ל – המבצעים הגדולים" (עם ניסים משעל). בר-זהר גם ערך את "ספר הצנחנים", "ספר המופת", "ספר הגבורה" ו"ארץ מולדת". כן כתב רומנים שונים, בהם "האמת השלישית", "בגידה", "אחים", "מרגל בחורף", "באשמת רצח" ו"אנגימה" שאף עובד לסרט הוליוודי. ספריו תורגמו ל-28 שפות. במהלך השנים קיבל בר-זהר את פרס סוקולוב, פרס האקדמיה הצרפתית, פרס בן-גוריון, פרס ראש הממשלה ותואר אביר לגיון הכבוד.

המשך קריאה
  • ISBN: 3625612
  • גודל (עמ'): 296
  • מו"ל: ידיעות ספרים
  • Publishing Date: 13/04/2017
  • שם המחבר: מיכאל בר-זהר
  • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו