הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
19 דירוגים
3.7 ממוצע
1
3
2
2
3
0
4
7
5
7
0
הזיפים של לזרוס
להשאלה

הזיפים של לזרוס

לימור מויאל
להשאלה

דרג ספר זה מתוך 5
19 דירוגים
3.7 ממוצע
1
3
2
2
3
0
4
7
5
7
0

במקום 38 

19 

במקום 38 

19 

גודל (עמ'): 378
מו"ל: פנדורה

תקציר

ד"ר בז ציטרונבאום מתבוסס בעברו המצולק כבר שנים רבות, ונטל הזיכרונות והאשמה מונע בעדו לשוב אל החיים המלאים. כל מעייניו נתונים לחפירה ארכיאולוגית סמוך לקיסריה, שאמורה להיות המקפצה הגדולה בקריירה שלו כארכיאולוג וכהיסטוריון. בז שואף לחשוף את מקורותיו של המרד הגדול בתקופת בית שני ולשפוך אור חדש על אחד האירועים המכוננים של עם ישראל.

לביא אלעזר הוא צלם דוקומנטרי שמתפרנס מצילום חתונות וגר עם דיה, בתו בת השמונה, במושב סמוך לכרכור. כשהוא נשכר לתעד חפירה ארכיאולוגית, הוא אינו משער שהפרויקט יוצא הדופן יסחף אותו לתוך מסע מטלטל שיסיט את חייו ממסלולם. המפגש האישי והמקצועי בין השניים מלווה בעימותים בלתי-פוסקים שאינם פוסחים על שאר אנשי צוות המחקר, וככל שמתקדמת החפירה, נחשפים עוד ועוד סודות מן העבר, אלה הטמונים באדמה הלחה ואלה הספונים עמוק בנפשם. עיני כולם נשואות בחרדה ובציפייה לאמת החדה כתער שמונחת לה בקרקעית וממתינה לגאולה.

 

לימור מויאל היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ובקרימינולוגיה, מתמחה במסחר ובקידום אלקטרוני. נשואה ואם לארבעה. ספרה הראשון, "מרכבות באיילון", רומן חלוצי בז'אנר ה-MM בישראל העוסק במערכת יחסים בין שני גברים, היה לרב-מכר באתר אמזון ותורגם לאנגלית ולצרפתית.

"הזיפים של לזרוס" הוא ספרה השני.

המשך קריאה
  • ISBN: 978-965-572-915-9
  • גודל (עמ'): 378
  • מו"ל: פנדורה
  • Publishing Date: 19/06/2016
  • שם המחבר: לימור מויאל
  • זמין להשאלה: כן

ביקורות


ספר מרתק ומרטיט לב, שגיבוריו עוברים תהפוכות רבות. זהו ספר החותך בבשר החי, אשר חושף ביותר ממובן אחד את החברה הישראלית במערומיה. זהו ספר על חופש ועל בחירה, על זהות והסתרה, על הזדמנויות, על בריאת יש מאין, על גילוי עצמי ועל הקמה לתחייה.
לביא אלעזר – אב חד הורי לדיה בת השמונה וצלם דוקומנטרי, נשלח לתעד את החפירות הארכיאולוגיות של בז ציטרונבאום – ד"ר לארכיאולוגיה. השניים מפתחים מערכת יחסים סבוכה ומורכבת; בז, תובעני ונוקשה ככל שיהיה בענייני עבודה, מתחיל לפתוח את סגור ליבו רק כאשר החום הקורן אליו מלביא ממיס את המחסומים... אבל אז השדים מן העבר משתחררים אף הם, מאיימים ורעבים מתמיד...
ספר בלתי שגרתי שמכיל בתוכו גם רומן חושני וגם סימבוליקה עדינה, שפה עשירה ומטאפורות מעמיקות.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו